CRM Yazılımı

Dinlaz Yazılım

CRM Yazılımı

crm  yazılım firmaları, istanbul crm  yazılım firmaları, izmir crm  yazılım firmaları, konya crm  yazılım firmaları, antalya crm  yazılım firmaları, ankara crm  yazılım firmaları,

Müşteri ilişkileri, bir işletmenin varlığını sürdürebilmesin en etkili yollarından birisidir. Bu ilişkilerin kurulması ve bu ilişkileri sürdürmek oldukça önemlidir. Eğer, olumlu ilişkiler kuramazsanız, herhangi bir sektörde veya endüstri alanında başarı yakalamanız da zor olacaktır veya uzun vadeli planlarınızı gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bu yüzden, herhangi bir müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) sistemi edinmeniz size yarar sağlayacaktır.

Bir CRM sistemine sahip olmak kolaydır. Ancak, iyi bir CRM hizmeti edinmek göründüğü kadar kolay değildir. Müşteri yönetiminde, oldukça hassas süreçlerin işlediği düşünüldüğünde, iyi bir CRM yazılımı bulmak zorunlu hâle gelecektir. İşe, kendi zayıf ve güçlü yönlerinizi ölçerek başlayabilirsiniz. Böylece kendinize en uygun CRM yazılımı da bulabilirsiniz. Daha sonra hedeflerinizi ve müşteri portföyünü gözden geçirebilirsiniz. Ayrıca, faaliyet alanlarınızın da dikkate alındığından emin olmanız gerekir. İyi CRM yazılımlarına dair 10 özellik belirleyerek ve kendi ihtiyaçlarınızı da gözeterek, siz de bir CRM yazılımı edinebilirsiniz. Genel bir liste oluşturulmak istenirse şu özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz:Özelleştirilebilir Olmalı


Kullanacağınız sistemin veya yazılımın sizin ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor olması gerektiğinden bahsedilmişti. Bu sebeple, değişen ve benzersiz iş ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebileceğiniz yazılımlar edinmelisiniz. Kolay anlaşılır raporlar oluşturmak için satış aşamalarına özel alanlar, etiketler veya filtreler ekleyebilmelisiniz. Ürünün güçlü özellikleri bulunsa da, bu durumu da göz önünde bulundurmalısınız.


Kullanımı Kolay Olmalı


Gelişmiş özelliklere sahip olsa ve sizin ihtiyaçlarınızı karşılasa bile kullandığınız yazılımın kolay kullanılabilir olması her şeyin önüne geçer. Eğer karmaşık ve zor bir yazılım tercihiniz olursa, o çok güçlü fonksiyonları kullanamayabilirsiniz.
Geleceğe Yönelik Olmalı


Gelecekteki ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize yönelik yazılımlar olmalıdır. Daha fazla kullanıcı ve departman eklenebilmesi gereklidir. Hatta gerekirse CRM yazılımınıza bir dış kaynak firması da ekleyebilmelisiniz. Fiyat paketleriniz esneklik göstermelidir. Ölçeklendirmeleri gerektiği gibi yapabilmelisiniz.


Mobil Olun


Mobil, bütün dijital dünyanın olduğu gibi CRM’in de geleceğidir. Personelinizin her an ve her yerden erişim sağlayabilmesi sağlanır. Daha hızlı kararlar alabilir ve gerçek zamanlı güncellemeler gerçekleştirebilirsiniz. Bütün mobil platformlarda çalışmalıdır. Güvenliğin en üst seviyede olması gerekir ve yalnızca yetkili kullanıcılara yetki verilmesi gerekir.


Bulut ve Web Tabanlı Olmalı


Bulut tabanlı sistemler ve web tabanlı sistemler, masaüstü yazılımları ve çeşitli donanım masraflarından kurtulmanızı sağlar. Bulut barındırma sistemleri, size uygun çözümler sağlar. Bütçeniz de daha kontrollü bir şekilde harcanabilir. Ayrıca web ile entegre sistemler de, yapılan değişikliklere ve verilere yetkili veya ulaşması gereken herkese kolay bir erişim imkânı sunar.


İyi Bir Analiz Sistemi Olmalı


Süreç takibini iyi bir şekilde gerçekleştirebilmek ve etkin bir müşteri ilişkileri yönetimi sağlayabilmek için iyi bir analiz sistemine sahip olmanız gerekir.


Geliştirilmiş Sosyal Medya Pazarlaması


Sosyal medyanın son yıllarda, müşteri alışkanlıklarında büyük etkilere sahip olduğu biliniyor. Dolayısıyla bir CRM yazılımında olmazsa olmazlardan bir tanesi de sosyal medya eklentileridir. Sosyal medya pazarlamasına olanak sağlayan bir yazılımın olması gerekir.


Destek ve Teknoloji Sistemi


Teknolojiyle aranız iyi olsa bile, bazen CRM yazılımlarında tüm fonksiyonlara ve bileşenlere erişmek zor olabilir. Bu yüzden, teknik desteğe ihtiyacınız olabilir. Aldığınız yazılımın da teknik destek yeterliliğinin ve sürekliliğinin iyi olduğuna dikkat etmelisiniz. Teknoloji sistemine değinmek gerekirse, database’in bağımsız olması gerekir. Wireless özelliğinin olması da önemlidir. Uyarlanabilir olmasının yanı sıra, uyarlama sürelerinin de kısa olması gerekir.


Mevcut Platformlarla Entegrasyon


ERP’lerle ve diğer araçlarınızla entegre bir şekilde çalışabilmeli ve Outlook ile de entegre çalışabilmesi önemlidir. Tabi bu teknolojik unsurlar, şirket faaliyetlerinize ve kullandığınız sisteme göre farklılık gösterebilir.


Ücretsiz Demolar Deneyin


Bir yazılım tercih etmeden önce Demo seçeneğini kullanarak yazılımı test edebilirsiniz. Ayrıca, şirketinizin kullandığı önemli programlar veya sistemlerle çalışabilirliğini test edebilirsiniz. Geri bildirimleri ölçün ve ihtiyacınıza en uygun seçeneği indirin.